Aktivitetskalender

Visning:
Forrige Næste
Uge 40
mandag, 02-10-2017
08:00-12:30 Ekskursion - Hjortøgaard (Cykler) 7B ALO
08:00-14:30 Ekskursion - Politimuseet i København (2 X HT-kort) 6A, 6B HBR, IVE, VØR
tirsdag, 03-10-2017
08:30-14:30 0B skal til sundhedsplejerske 0B
onsdag, 04-10-2017
08:30-14:30 0B skal til sundhedsplejerske 0B
09:00-13:30 Ekskursion - Palads (2 x HT-Kort) 2A, 2B LOR, SHE, SJE
torsdag, 05-10-2017
08:00-14:30 Uddannelsesdag (Hillerød) (1 x rejsekort) 8A, 8B SST, TLJ
08:30-13:00 Ekskursion - Vandspejlet i Måløv (Rejsekort) 9Y CHO
09:00-12:00 Lærernes dag
09:00-15:00 Ekskursion - Buster filmfestival (2 x HT-kort) 7A, 7B HRA, SHN
17:00-19:00 Forældremøde 5. årgang 5X, 5Y, 5Z BLA, CHO, DST, HLA, MGI, MHA, MWH
fredag, 06-10-2017
08:00-08:15 Morgensamling for 0. - 6. årgang (Sebastian og Irene) 0A, 0B, 0C, 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C, 3A, 3B, 4A, 4B, 5X, 5Y, 5Z, 6A, 6B
lørdag, 07-10-2017
09:00-12:00 Åbent hus for kommende elever + forældre (Cafeen - miniklubben) MAA, PETH, AFA
Uge 41
mandag, 09-10-2017
08:00-08:15 Morgensamling for 0. - 6. årgang (Irene og Sebastian) 0A, 0B, 0C, 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C, 3A, 3B, 4A, 4B, 5X, 5Y, 5Z, 6A, 6B
14:00-15:30 Sprogkonference 0.årgang (Mettes kontor)
tirsdag, 10-10-2017
08:30-13:58 0B skal til sundhedsplejerske 0B
09:50-11:20 Ekskursion - Gadekæret (Bag ved kvickly) 1A, 1B LNI, MCA, MWH
onsdag, 11-10-2017
17:30-20:00 Skolebestyrelsesmøde (mødelokalet) 0A, 0B, 0C, 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C, 3A, 3B, 4A, 4B, 5X, 5Y, 5Z, 6A, 6B, 7A, 7B, 8A, 8B, 9C, 9X, 9Y ANB, MGI, MWH, PETH, TMA, AFA
torsdag, 12-10-2017
14:15-16:15 Slusen (Mettes kontor)
fredag, 13-10-2017
08:00-12:45 Motionsdag (FFO åbner efter 5. lektion) 0A, 0B, 0C, 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C, 3A, 3B, 4A, 4B, 5X, 5Y, 5Z, 6A, 6B, 7A, 7B, 8A, 8B, 9C, 9X, 9Y AFA
Uge 43
mandag, 23-10-2017
- Kollekolle intro på hotel (6. årgang) 6A, 6B KNØ, PETH
- Projektuge 0A, 0B, 0C, 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C, 3A, 3B, 4A, 4B, 5X, 5Y, 5Z, 6A, 6B, 7A, 7B, 8A, 8B, 9C, 9X, 9Y
08:00-14:25 Ekskursion - Værløse Bymidte (Går) 4A, 4B BAF, CKU
12:00-13:30 MED-møde (Peters kontor) AFA, ANB, ANCO, BIW, LNI, MCA, MGI, MWH, PETH, GNY
tirsdag, 24-10-2017
- Projektuge 0A, 0B, 0C, 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C, 3A, 3B, 4A, 4B, 5X, 5Y, 5Z, 6A, 6B, 7A, 7B, 8A, 8B, 9C, 9X, 9Y
09:00-13:30 Ekskursion - Furesø lokalavis (Hillerød) 4A, 4B BAF, CKU
onsdag, 25-10-2017
- Projektuge 0A, 0B, 0C, 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C, 3A, 3B, 4A, 4B, 5X, 5Y, 5Z, 6A, 6B, 7A, 7B, 8A, 8B, 9C, 9X, 9Y
08:00-13:30 Ekskursion - Værløse golfklub /Cykler) 8A TLJ
08:00-14:00 Ekskursion - folketinget (HT-kort + rejsekort) 9Y MPO
08:00-14:00 Ekskursion - Købehavn (HT-kort) 9X OMA
torsdag, 26-10-2017
- Projektuge 0A, 0B, 0C, 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C, 3A, 3B, 4A, 4B, 5X, 5Y, 5Z, 6A, 6B, 7A, 7B, 8A, 8B, 9C, 9X, 9Y
08:00-14:00 Ekskursion - København (2 x HT-kort + rejsekort)) 9Y MPO
09:00-14:00 Ekskursion - København (2 x HT-kort) 9X MPO
fredag, 27-10-2017
- Projektuge 0A, 0B, 0C, 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C, 3A, 3B, 4A, 4B, 5X, 5Y, 5Z, 6A, 6B, 7A, 7B, 8A, 8B, 9C, 9X, 9Y
08:00-14:00 Ekskursion - København (HT-kort + rejsekort) 9Y MPO
09:00-14:00 Ekskursion - København (HT-kort + rejsekort) 7A, 7B HRA, SHN
Uge 44
mandag, 30-10-2017
12:00- Halloween FFO kl. 12.00 (Normalt skema til kl. 12.00) AEN, AFA, AHAK, ALO, AMA, ANB, ANCO, BAF, BEMA, BIN, BIW, BKJ, BLA, BRU, CHO, CKU, DST, GNY, HBR, HLA, HMO, HRA, HTA, IPO, IVE, JAW, JCL, JLA, KHA, KMJ, KNØ, KTH, LDR, LHI, LKL, LNI, LOR, LTH, LVE, MAA, MAY, MCA, MEH, MGI, MGR, MHA, MHE, MMA, MMØ, MPE, MPO, MSLP, MTR, MWH, NGJ, NGO, OMA, OWL, PETH, RRA, SBR, SHE, SHN, SIJ, SJE, SKN, SPO, SST, SSV, TLJ, TMA, TVE, UFI, UGO, VØR, YAU, MAP, SMO
tirsdag, 31-10-2017
- Terminsprøve 9X, 9Y ALO, CHO, CKU, HRA, JLA, LNI, MAY, MHA, MPO, OMA, SHE, SST, TLJ, TMA, UFI, VØR, SBR, AFA